خیلى سخت است که بتوان بر طبق خصوصیات اخلاقى که جنس مخالف آنها را مى‌پسندد رفتار کرد. معمولاً هنگامی که زمان ملاقات فرا مى‌رسد، خانم‌ها از هر نظر به خودشان مى‌رسند، اما در مقابل، آقایون همان چهره خسته و عرق کرده باشگاه را ترجیح مى‌دهند. نکته مهمى که آقایون نباید هیچ گاه از نظر خود دور کنند این است که خانم‌ها همیشه آن طور که وانمود مى‌کنند، نیستند و هیچ گاه حقیقت چیزهایى را که دوست دارند در همسر خود ببینند را به زبان نمى‌آورند. شاید برخى از خانم‌ها نسبت به بعضى از خصوصیات اخلاقى همسرشان دل خوشى نداشته باشند و همیشه از او ایراد بگیرند و به او غر بزنند؛ اما بد نیست که در این قسمت، از برخى خصوصیاتى که مى‌تواند یک خانم را همواره علاقمند به شوهرش نگه دارد نیز چیزهایى بدانیم. شاید خانم ظاهراً از تعدادى از رفتارهاى بخصوص آقا رضایت نداشته باشد، اما واقعیت این است که او در باطن خود، از زور خوشحالى در حال انفجار می‌باشد. تعجب آور است؟!

این مقاله را بخوانید تا ببینید کدامیک از رفتارهاى “مردانه”تان، حس علاقه همسرتان را بر مى‌انگیزد و براى تغییر آنها مجددا فکر کنید.

۱- مرد مردها

هر چند خانم‌ها ادعا مى‌کنند که از مردهاى مرتب و تمیز و شیک پوش خوششان مى‌آید، اما گاهى اوقات اگر با لباس‌هاى ورزشى کج و کوله جلوى آنها ظاهر شوید، غذا را بدون رعایت آداب ویژه بخورید، و در کوچه فوتبال بازى کنید، شاید به نظر خانم‌ها خیلى جذاب‌تر هم جلوه کنید. او بدش نمى‌آید که هر چند وقت یکبار، براى نجاتش تلاش کنید، و یا اگر از عهده تعمیر برخى وسایل بر مى‌آیید، این کار را انجام دهید، و یا حتى با دوستان خود گپ بزنید. یک خانم با یک آقا قرار نمى‌گذارد تا بر سر این موضوع که کدامشان کفش‌ها و یا موهاى شیک‌ترى دارند با او به رقابت بپردازد؛ بلکه این تفاوت‌هاى موجود میان شما دو نفر است که منجر به اتصال هر چه بیشتر شما به هم مى‌شود. البته نباید فراموش کنید که زمانی که براى مشاهده تئاتر و یا صرف شام به بیرون مى‌روید، او از شما انتظار دارد که لباسهاى مناسب و آراسته‌اى به تن کنید، اما در عین حال باید در نظر داشته باشید که در بقیه ساعات، بیشتر، از حس مردانگى شما لذت مى‌برد – هر چند این امکان وجود دارد که هرگز به این موضوع اعتراف نکند- همیشه لازم نیست شیک‌ترین لباس‌ها را به تن کنید و درهاى مختلف را پیش از او برایش باز کنید، فقط کافى است که آروغ‌هاى بعد از نوشیدنى را در زمان مناسب و هنگامی که با دوستانتان هستید بزنید.

۲- نه گفتن

شما باید تصمیماتى که به ذهنتان را مى‌رسد را انجام دهید و بر طبق آنچه عقلتان به شما دستور مى‌دهد، عمل کنید؛ حتى اگر این کار سبب عصبانى شدن خانم شود. آقایون تصور مى‌کنند که دخترخانم‌ها، به دنبال نامزدهایى مى‌گردند که او را بتوانند روى یک انگشت خود بچرخانند و هر چه که مى‌گویند انجام دهد. اگر بخواهید همیشه مطابق آنچه به شما دیکته مى‌شود، عمل کنید، دیرى نخواهد گذشت که رابطه‌تان کسل کننده و ملال‌آور مى‌شود. خانم‌ها به دنبال مردى هستند که چیزى براى ارائه کردن در دست داشته باشد و بتواند عقاید و ملاحظات شخصى خود را در بحث‌ها وارد کند. آنها به دنبال مردى هستند که شخصیت منحصر به فردى داشته باشد. اگر تمام زندگى یک مرد را تنها “همسرش” تشکیل دهد، آنگاه دیگر چیزهاى زیادى براى گفتن ندارد و برایش سورپرایزهاى زیادى باقى نمى‌ماند که بتواند در مواقع ضرورى آنها را رو کند. حتى اگر همسر شما از آن دست خانم‌هایى باشد که دوست دارند قدرت و کنترل خانواده را بدست بگیرند، باز هم بدش نمى‌آید که گه گاه با شما، قدرت آزمایى و جدلى برابر داشته باشد. بنابراین اگر تا به حال تصور مى‌کردید که باید کنترل تمام امور را به دست او بسپارید، بهتر است از این به بعد، دست از این کار بردارید؛ به منظور حفظ رابطه و نگه داشتن او حتماً نباید خودتان را به یک خدمتکار خانگى دست‌آموز تبدیل کنید!

۳-داشتن علاقه ى جنسى

کاملاً روشن است که اگر یک رابطه، تنها به برقرارى روابط جنسى محدود شود، طرف مقابل احساس مى‌کند که مورد سوء استفاده قرار مى‌گیرد؛ اما از سوى دیگر باید این امر را نیز در نظر گرفت که یک خانم زمانی که مى‌بیند شوهرش در مقابل او کنترل خود را از دست می‌دهد و ابزار علاقه مى‌کند انگار دنیا را به وى داده‌اند. اگر همسر شما شاغل است و شب هنگام پس از یک روز سخت کارى و سر و کله زدن با ارباب رجوع و همکاران او را در خانه مى‌بینید، هیچ چیز جز معاشقه نمى‌تواند او را خوشحال کند؛ این امر سبب مى‌شود که او، خودش را در راس تمام شادى‌هاى جهان قرار دهد. اگر او شغل حساس و با ارزشى دارد و در سمت مهمى قرار دارد، بهتر است شما شروع‌کننده ارتباط جنسى باشید. این امر به او اجازه مى‌دهد که با خیال راحت، از رابطه خود لذت ببرد.

۴- مستقل بودن

شاید همیشه خانم‌ها به این دلیل که همسرشان ادعا مى‌کنند سرشان بیش از اندازه شلوغ است، به آنها توجه کافى مبذول نمى‌دارند، وقت زیادى را در محل کار خود سپرى مى‌کنند و یا با دوست‌هاى خود خوش‌گذرانى مى‌کنند، ناراحت مى‌شوند. باید توجه داشت باشید که اگر مى‌خواهید همسرتان در کنارتان باقى بماند، باید مانند یک پرنسس با او رفتار کنید؛ اما از طرف دیگر، همواره در نظر داشته باشید که اگر سرگرمى، تفریح و کارهاى دیگرى براى انجام دادن نداشته باشید، ممکن است خانم احساس کند که در حال خفه شدن در رابطه است. همان اندازه که شما در رابطه نیاز به فضا دارید، خانم‌ها نیز از آزادى خود لذت مى‌برند و شدیداً به آن محتاج هستند. یک مرد مستقل و متکى به نفس، در نظر خانم‌ها از جذابیت بیشترى برخوردار مى‌باشد. یک مرد محتاج و بدون آرزو‌هاى بزرگ، براى بیشتر خانم‌ها هیچ گونه جذابیتى ندارد. بنابراین شما مجاز هستید که با دوستان مختلف خود قرار ملاقات بگذارید و شغل و سرگرمى مخصوص به خودتان را داشته باشید.

۵- حسود بودن

حسادت، یکى از احساسات قوى به شمار مى‌رود. هر چند انسان‌ها نمى‌توانند میزان دقیق حسادت خود را کنترل نمایند، اما مقدار کمى حسد، آن هم به طور گاه گاه و اتفاقى، به راحتى مى‌تواند حس جاذبه شما را در نظر او افزایش دهد. اگر شما نسبت به مردهایى که با او صحبت مى‌کنند، هیچ گونه عکس‌العملى از خود نشان ندهید، او تصور مى‌کند که به هیچ وجه برایش ارزش قائل نیستید، به همین دلیل به دنبال کسى مى‌رود که این خلا را برایش پر کند. اگر او در مورد یک همکار مذکر خیلى صمیمى و یا مربى‌اش بازخواست نمایید، شاید در ظاهر به شما غر بزند، اما در باطن لبخندى بر لب‌هایش نقش خواهد بست.

توجه: زمانیکه نوبت به حسادت مى‌رسد، مقدار کمى از آن مى‌تواند مثمر ثمر واقع شود، پس در خرج کردن آن، به شدت صرفه‌جویى کنید. از قدرت فوق‌العاده آن با خبر شوید: او مى‌تواند عاشق مردى شود که نسبت به دارایى‌هاى شخصى او، حساس بوده و از آنها محافظت کند.

۶-آسیب‌پذیرى گاه به گاه

هر انسانى دوست دارد که احساس کند، دیگران به وجود او نیازمند هستند و از آنجایى که کمتر اتفاق مى‌افتد یک خانم بتواند از شوهر خود محافظت کند، بد نیست که به او اجازه دهید این کار را از طریق روش‌هاى دیگر به شما اثبات کند. براى مثال بد نیست که به او اجازه دهید تا به شما گوشزذ کند نیاز به جوراب‌هاى بیشترى دارید، یا این که همیشه یادتان مى‌رود رخت‌ها را به خشک‌شویى ببرید، و براى بستن کروات خود به کمک او احتیاج دارید. شاید احمقانه به نظر برسد اما گاهى اوقات همین موارد ساده و پیش پا افتاده، سبب مى‌شود که او احساس بهترى نسبت به خودش پیدا کند و بیش از پیش، جذب شما شود. البته این امر بدان معنا نیست که سعى کنید از او براى خود یک مادر بسازید – هر چند او از این کار بدش نمى‌آید – اما این امر شاید جزء آخرین چیزهایى باشد که او انتظارش را از شما دارد؛ فقط زمانی که نیاز به کمک داشتید و احساس مى‌کردید که او مى‌تواند به شما کمک کند، از او درخواست همکارى کنید. با این کار بدون شک به او احساس قدرت، سودمند واقع شدن، و مهم بودن دست خواهد داد. اغلب مردها تصور مى‌کنند که براى کشاندن خانم‌ها به سمت خود، باید از خودشان یک قهرمان دست نیافتنى بسازند، اما این امر صحت ندارد. مقدارى نیازمندى و کمک خواستن سبب مى‌شود که شما در نظر او، تا حدى آسیب‌پذیر جلوه کنید، و در چنین موقعیتى تمام خانم‌ها حاضر ایستاده اند تا به داخل رابطه شما آمده و به شما کمک کنند.

۷-پنهان کردن احساسات

شاید او همیشه اعتراض مى‌کند که چرا نباید بداند که شما در حال فکر کردن به چه موضوعى هستید. شاید دوست داشته باشد بداند که در طول روز و در محل کار براى ما چه اتفاقاتى رخ داده، شاید همیشه از شما بخواهد تا در مورد همه چیز با او صحبت کنید، و به اصطلاح سفره دلتان را براى او باز کنید تا بتواند به عمیق ترین نقطه از احساساتتان دسترسى پیدا کند. شما مى‌دانید که خانم‌ها با دوست‌هاى دختر در مورد جزییات تمام مسائل به خصوص در مورد نگرانى‌هاى خود، صحبت مى‌کنند. به همین دلیل اگر بخواهید تمام احساست خود را در مقابل او بازگو کنید، خیلى راحت مى‌تواند به شما نمره دهد. در برخى مواقع اگر کمى از او دورى کنید و خود را کمى اسرارآمیز جلوه دهید، او علاقه بیشترى به شما پیدا خواهد کرد. نکته جالب اینجاست که خودش به شخصه براى پیدا کردن حقیقت تلاش مى‌کند. خانم‌ها لذت مى‌برند تا بدون این که شما به آنها چیزى بگویید، خودشان بتوانند از اسرار شما سر در بیاورند. شاید آنقدرها هم که شما تصور مى‌کنید از این کار متنفر نباشد.

۸-سرتاپاى او را وارسى کنید

خانم‌ها به اندازه آقایون دوست دارند که دیگران، آنها را به خاطر توانایى‌هاى ذهنى و عملى‌شان تحسین کنند، و زمانیکه کارى را درست انجام دادند مورد تشویق قرار بگیرند؛ آنها در چنین حالتى، انتظار ترفیع رتبه و تشویقى نیز دارند. اگر یک خانم با حالت جذابى صحبت می‌کند، دلش مى‌خواهد مورد توجه قرار بگیرد. البته این امر به شرایط و کسانی که به او توجه مى‌کنند هم بستگى دارد. اما زمانی که نوبت به مردى مى‌رسد که خانم دوستش مى‌دارد، با کمال میل به او اجازه مى‌دهد که کلیه متعلقاتش را چک کند. خانم‌ها هم مانند آقایون، از تعریف و تمجید لذت مى‌برند. اگر به او توجه کنید، او واقعا خوشحال مى‌شود و این خوشحالى شما را به هر کجا که بخواهید خواهد رساند.

۹-همیشه بهترین رفتارهایتان را رو نکنید

هر چند خانم‌ها در بیشتر موارد، زمانى که غر زدن‌هایشان را شروع مى‌کنند کاملاً جدى هستند، (به ویژه زمانی‌ که آشغال غذاهاى خود را روى میز بگذارید و یا جوراب‌هایتان را برندارید)؛ اما باید این امر را هم در نظر داشته باشید که اگر بخواهید همیشه با او موفقت کنید و مطابق خواسته‌هایش رفتار کنید، او دلش براى خود واقعى شما تنگ خواهد شد. این دست رفتارها به دو قسمت تقسیم مى‌شوند: آنهایى که خود واقعى شما را نمایان مى‌سازند و آن دسته‌اى که شما را به او نشان مى‌دهند. از آنجایى که ما کاملاً واقف هستیم که خانم‌ها نیازمند توجه هستند و همین توجه باعث جذب خانم‌ها به آقایون مى‌شود، این احتمال وجود دارد که برخى رفتارهاى منحصر بفرد شما باعث شود تا گل لبخند را بر روى لب‌هاى او بنشاند و در وجود او جذابیت بیشترى نسبت به شما ایجاد نماید. بنابراین هیچ گاه نباید به ظاهر صحبت‌هاى او توجه کنید؛ در بیشتر مواقع او شما را فقط به خاطر وجود خودتان دوست مى‌دارد.

منبع: سایت مردمان