هرگز به نظر نمی‌رسد که خبرهای بدی در رابطه‌های تازه وجود داشته باشد. زوجین در مورد هر چیزی با یکدیگر موافقند؛ از نوع غذایی که در رستوران سفارش می‌دهند تا مقدار سسی که روی غذای خود می‌ریزند. اما متاسفانه در نهایت، لبخندهای ساده حاکی از رضایت و موافقت و نیز ابراز علاقه‌های پرشور و نشان پایان می‌یابند.

زمانی فرا می‌رسد که جمله دو کلمه‌ای معروف گفته شده و احساسات سرد و بی‌روح موجود در آن آشکار می‌گردد، هر چند گفتن «دوستت دارم» لزوماً جهتی صحیح برای حرکت کردن نیست. این عبارت کوچک باید برای زمان مناسبش، کنار گذاشته شده و نباید همانند نقل و نبات در عروسی، مرتب بالا انداخته شود.

گفتن این که صادقانه به شریک زندگی خود علاقمندید، ارزشش بسیار والاتر از ادعای دروغین دوست داشتن او می‌باشد. دروغگویی همچنین ممکن است یک رابطه خوب بالقوه را به خطر بیندازد. این قانون در مورد زن و مرد، هر دو صادق است، از آنجایی که زوجین گاهی اوقات تمایل دارند احساسات خود را از طریق نشان دادن علایق خود به دیگری، بزرگ جلوه دهند. این به آن معنا نیست که برخی از زوج‌ها هرگز همدیگر را دوست نخواهند داشت، بلکه منظور این است که نباید گرفتار لحظات لذت‌بخش کاذب و زودگذر شد و آنچه واقعیت درونی نیست را بروز داد.

واقعیات را به او نشان دهید

از قدیم گفته اند: «دو صد گفته چو نیم کردار نیست». این جمله در مورد روابط خانوادگی نیز صادق است. ما عادت می‌کنیم جمله‌ای قدیمی و تکراری را بارها و بارها بشنویم، اما برای این که آن کلمات موثر واقع شوند، باید عمل خود را نیز به آنها اضافه کنیم. پس دفعه بعدی که به همسرتان می‌گویید برای شما ارزشمند است، فراموش نکنید که چگونگی احساس خود را در عمل به او نشان دهید.

برای این کار لازم نیست برایش گوشواره الماس بخرید. چرا او را به جایی که همیشه دوست داشته برود، نبرید؟ گفتن به یک زن که او دنیای شماست، خیلی آسان است، اما آیا ثابت نمودنش هم به این آسانی است؟ چه تعدادی از شما در این لحظه از رابطه‌تان به همسر خود می‌گویید که برای او هر کاری انجام می‌دهید و در فرصت بعدی خلاف جهت حرکت کرده و جمعه شب به جای این که وقت خود را با همسرتان سپری کنید، با دوستان خود به گردش و تفریح می‌روید؟

نامزد شما این حقیقت را که شما از یک شب تفریحی به یاد ماندنی با دوستان‌تان صرف نظر نموده و ترجیح می‌دهید وقتی او نیاز به شما دارد، وقت خود را با وی بگذرانید، بسیار تحسین می‌کند. یک رابطه مانند شرکت‌های تجاری است؛ نیاز به زمان، تلاش و از خود گذشتگی بسیار دارد. زوجین می‌آیند و می‌روند، اما رابطه‌های حقیقی آنهایی هستند که علیرغم مشکلات زندگی تداوم یافته و زن و مرد بیش از پیش به هم نزدیک می‌گردند.

یک راه دیگر برای فهمیدن این که همسر شما آیا واقعاً همان کسی است که می‌خواهید باقی عمر خود را با او سپری کنید، این است که مطمئن شوید دارای دیدگاهی یکسان درباره ی آینده می‌باشید. آیا هر دوی شما، خودتان را چندین سال دورتر در حال مشارکت برای به دست آوردن خانه‌ای برای زندگی و ارتقای خانواده‌ای صمیمی تصور می‌کنید؟

اگر به همگی سوالات فوق به یک نحو پاسخ می‌دهید، به رابطه خود امیدوار باشید.