مرقد مطهر امامزاده سيدنجم الدين از سلاله پاك علي ابن الحسين(ع) از جمله مكان هايي است كه به واسطه مشاهده كرامات بسيار از قديم الايام موردتوجه و استقبال شديد مردم بوده است.

اين امامزاده كه در منطقه جوي آباد از توابع ماربين اصفهان واقع شده از گذشته هاي بسيار دور تا سال 1358 داراي بقعه اي قديمي و گنبدي با كاشي هاي فيروزه اي بوده است.

در يكي از روزهاي همان سال يكي از اهالي محل مطلبي را عنوان مي كند مبني براينكه شبي به هنگام آبياري در نزديكي امامزاده شاهد عبور شيئي بسيار نوراني بوده كه از سمت امامزاده برخاسته و به سوي امامزاده «سيدمحمد» خميني شهر به حركت درآمده است.

درپي عنوان اين مطلب چند تن ازخيرين محل تصميم به بازسازي بناي آن گرفتند. با صدور اجازه از مراجع عظام كنكاش و جست وجود آغاز مي شود و داخل ضريح چوبين سنگ قبري به رنگ قهوه اي مايل به قرمز پيدامي شود كه مطالبي با خط زيباي عربي روي آن مشهود بوده و پس از بررسي اي تخصصي معلوم مي شود اين نوشته ها حاوي آيات و روايات تطهيرو شجره نامه ايشان بوده كه عيناً روي سنگ فعلي حك شده است.

ايشان از نوادگان امام سجاد(ع) است كه در ادامه راه جد خود با هدف ترويج دين مبين اسلام در سال 780هـ.ق به شهادت مي رسد.

استقبال روزافزون مردم حاجتمند و ارادتمندان ودوستداران اهل بيت(ع) از گوشه و كنار و به تبع آن گسترش فعاليت ها، جذب نيروهاي جديد با رويكردها و طرح و برنامه هاي نو را مي طلبيد؛ در سال 1379 هيئت امناي جديد آغاز به كار كرد و در راستاي نيازها و كمبودهاي محوطه امامزاده اقداماتي را انجام داد كه ازجمله آن مي توان به حصاركشي محوطه، تعيين محدوده گورستان، تعويض سقف سالن گلزار شهدا، زيباسازي حرم، كاشي كاري ايوان و مناره ها اشاره كرد. همچنين آسفالت محوطه جهت احداث پاركينگ و تأمين روشنايي محوطه از ديگر اقدامات هيئت امناي جديد بود كه با همكاري شهرداري و اداره برق شهرستان خميني شهر انجام شد.