زيارتگاه مطهرامامزاده عبدالله (ع) بر روي تپه جنوبي مشرف به روستاي آتشگاه در ضلع غربي شهر اردبيل با حدود بيست و پنج كيلومتر فاصله واقع شده است.امامزاده عبدالله، از نوادگان حضرت موسي بن جعفر (ع) مي باشد. به روايت علماي روستا، از اقدامات ايشان مي توان به مبارزه با حاكم زرتشتي منطقه بنام «زبير» در راه اسلام و از بين بردن مذهب زرتشتي در روستاي آتشگاه اشاره نمود. ايشان در دعوت و جذب مردم به دين مقدس اسلام از هيچ كوششي دريغ نكرده اند.

امامزاده عبدالله (ع) بعد از دعوت مردم روستاي آتشگاه به اسلام براي تبليغ اين دين به سراب مسافرت نموده ودر روستاي «ويچين» سراب نيز زرتشتيان را به اسلام دعوت نموده است. در اين امر بقدري اصرار نموده كه نهايتاً توسط مردم اين منطقه با مسموميت غذايي دار فاني را وداع گفته است. وي قبل از مرگش وصيت كرده بود كه او را دركنار رودخانه روستاي آتشگاه ( آق امام) دفن نمايند كه هم اكنون قبر وي در اين منطقه زيارتگاه عاشقان و دوستداران مي باشد.

مقبره امامزاده با يك جاده خاكي به عرض 3 متر ارتباط خود را با روستا برقرار مي سازد. اين دسترسي با يك پل تخت كه بر روي سنگهاي خشكه چين ساخته شده زائر را به سمت ديگر رودخـانه هدايت نموده و با 25 پله او را به بالاي تپه كه قبرستان روستـا نيز در آنجا واقع شده مي رساند. سـاختـار بنـاي مقبره، قديمي مي باشد كه در سالهاي اخير بوسيله سنگ مرمر نما سازي شده است. پيشخوان ورودي امامزاده از طريق يك فضاي نيمه باز به اتاق قبل از گنبدخانه مي رسد كه براي اجلاس زائرين و مراسـم روضه خواني مورد استفـاده قرار مي گيرد. پوشش آسمانه فضاي گنبدخانه از نـوع عرقچين است كه داراي 4 نورگـير بوده و روشنـايي داخل را به راحتي تأمين مي كند

زيارتنامه حضرت امامزاده عبدالله (ع):

السلام عليك يا امام زاده عبدالله، السلام عليك يابن موسي الكاظم،السلام عليك ايها السيد الزكي و الطاهر الوفي الحني اشهد انك قلت حقاً و نطقت صدقاً و دعوت الي مولاي و مولاك علا فيقاً و سراً فان متبعك و نجي مصدقك و خاب و خسر مكذبا و المتخلف عنك اشهد لي بهذه الشهده لاكون من الفائزين بمعرفتك و طاعتك و تصديقك و ايجاعك، السلام عليك و علي من اتبعك من المومنين،السلام عليك يا سيدي و بن سيدي انت ابن باب الله الموتي منه و الماخوذ عنه اتيتك زائراً و حاجاتي لك مستودعا وها انا ذا استودعك ديني و امانتي و خواتيم عملي و جوامع املي الي منتها آجلي، السلام عليك جميعاً و رحمه الله و بركاته …

پس به فضل حضرت سيدالشهداء اين را بخوانيد:

يابن رسول الله بابي انت و امي يا آبا عبدالله لقد عظمت الزريه و جلت المصيبه با علينا و علي جميع اهل السموات و الارض فلعن الله امه اسرجت و الجمت و تهيات و تنقيت لقتالك يا مولاي يا ابا عبدالله قصدت حرمك و اميت الي مشهدك رسال الله بالشان الذي لك عنده و بالمحل الذي لك الديه.