بقعه متبركه امامزاده سيد محمد(ع) در روستای سرآبيز از توابع شهرستان باشت در استان كهگيلويه و بويراحمد واقع شده است. بقعه متبركه امامزاده سيد محمد(ع) در روستای سرآبيز از توابع شهرستان باشت يكی از شهرستان‌های استان كهگيلويه و بويراحمد در جنوب ايران واقع شده است.بنای قديمی اين امامزاده عظيم ‌الشأن دارای يك واحد اطاق 5 × 8 متر بوده كه از دو شبكه دو كانونه متصل به هم تشكيل شده، كه در ضلع جنوبی آن مرقد امامزاده قرار گرفته و بر بالای آن گنبدی رفيع اجرا شده است.

اين بقعه متبركه هم اكنون توسط اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان گچساران با همكاری هيئت امنای حرم مطهر و اولاد و احفاد امامزاده تخريب و طرح جامع آن در حال اجرا است كه در صورت كمك مالی توسط مسئولان استانی و كشوری و خيرين به زودی به اتمام خواهد رسيد.

اين امامزاده عظيم‌الشأن از اولاد و احفاد امام سجاد(ع) است كه در طول سال مراسم‌ مختلف فرهنگی مذهبی در كنار اين بارگاه مطهر برگزار می‌شود.در رابطه با شجره‌نامه اين امامزاده عظيم‌الشأن نويسندگانی چون علامه شيخ طوسی از مفاخر دنيای اسلام، علامه مامقامی، علامه قهپائی، آيت‌الله العظمی خوئی، آيت‌الله شيخ محمد تستری، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمدجواد حسينی بغدادی، سيد محسن حسينی اعرجی و ديگر علما و رجال مشاهير معتقدند كه ايشان از اصحاب امام صادق(ع) است.

منبع: اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد