(۱۴۲۳-۱۳۳۷هـ ق)

ولادت و تحصیلات

حضرت آیت الله حاج سید کاظم مرعشى در روز جمعه پانزدهم شعبان ۱۳۳۷ هجرى قمرى همراه برادرش آیت الله حاج سید مهدى در نجف در باب طوسى از مادرى منسوب به بیت مجدد مذهب جعفرى امام سید محمد حسن شیرازى دیده به جهان گشود.

تاسال ۱۳۴۷ در نجف اشرف بودند ، آنگاه به شهرستان رفسنجان رفت و وتا سال ۱۳۵۳ به تکمیل دروس فارسى پرداخت و پس از آن به حوزه علمیه قم هجرت نمود .

اساتید

بعد از تحصیل مقدمات علوم عربى و تکمیل مبانى سطوح عالى نزد علماى متبحر  زمان خود در مدرسه ى فیضیه قم به همراه برادرش دروس خارج فقه و اصول را از محضر آیات حاج سید محمد حجت ، حاج سید محمد تقى خوانسارى ، حاج سید صدرالدین صدر ، امام روح الله خمینى و حاج آقا سید  حسین بروجردى بهره برد و پس از تکمیل مراتب علمى ومعنوى در سال ۱۳۷۰هـ ق به نجف مهاجرت نمود وبا وجود قوه استنبات و اجتهاد در مدت چهار سال دردرس خارج فقه حاج سید عبدالهادى شیرازى شرکت نمود ودر بحث استفتائى آن مرحوم حضور یافت و حدود ۲۲سال در حوزه علمیه نجف  اشرف به تدریس سطوح عالى و خارج فقه واصول مشغول بود ، تا آنکه سال ۱۳۹۲هـ ق به ایران آمد و بعد از ۲سال توقف در حوزه علمیه قم در سال ۱۳۹۴هـ ق به شهر مشهد حجرت نمود و تا پایان فقه واصول و خدمات دیگر اجتماعى همت گماشت . ایشان در جریان انقلاب اسلامى از پیشگامان این انقلاب در مشهد بودند.

تالیفات

تقریرات بحث خارج آیات بروجردى

تقریرات بحث خارج حجت

تقریرات بحث خارج سید عبدالهادى شیرازى

حاشیه بر عروه الوثقى

رساله عملیه (توضیح المسائل)

وفات

سرانجام در ۲۴ ربیع الثانی  ۱۴۲۳ برابر با  ۱۵تیر ۱۳۸۱ در سن ۷۶ سالگى در مشهد مقدس چشم از جهان فرو بست و در حرم مطهر امام رضا (ع) در رواق دارالزُهد دفن گردید .