عنوان: کودک و حد و مرزهایش
مولف: هنری کلاود؛ جان تاون سند
مترجم/ محقق: مینا اخباری آزاد
ناشر: انتشارات صابرین
سال نشر:
نوبت نشر:
محل نشر:

۳۲۱ صفحه

باز نگه داشتن پل ارتباطی میان کودکان و والدین فوق العاده مهم است. ما از کودکانمان می‌خواهیم تا افکار و احساساتشان را با ما در میان بگذارند، تا بتوانیم آن‌ها را درک کنیم و در بحران‌های زندگی به یاری آنها برخیزیم.

انتظار داریم به جای آن که واکنش منفی نشان دهند، احساسات خود را به طور مناسبی بیان کنند، به حرف ما گوش کنند و کاری را که از آنها می‌خواهیم انجام دهند.

بچه‌ها به طور غریزی نمی‌دانند که چطور باید افکار و احساساتشان را بیان کنند. همچنین به طور خودکار، آماده گوش دادن به دستورات و پیروی از آنها نیستند و برای انجام این مسئولیت‌ها باید آموزش ببینند. والدین در اغلب موارد، مجبورند روش‌های ارتباطی خود را بهبود ببخشند. در این باره به نکات زیر توجه کنید:

– با ملایمت حرف بزنید و یک نتیجه حقیقی را دنبال کنید. به خاطر داشته باشید همه چیز در صحبت کردن نیست و همه مشکلات رفتاری را نمی‌توان با گفت و گو حل کرد. کودکان باید محدودیت‌های رفتارشان را بدانند و معمولا فقط توضیح دادن به آنها کافی نیست…

خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند تا در مسیر رشد فرزندان خود و پرورش حس مسئولیت‌پذیری در آنان در قبال رفتارهاٰ نگرش‌ها و عواطفشان گام بردارید.

نویسندگان این کتاب شما را با چگونگی و بایدها و نبایدهای شکل‌گیری ویژگی‌های شخصی فرزندتان آشنا خواهند کرد. آن چیزهایی که او را به سوی تعادل موثر بودن و تحقق اهداف خویش در زندگی بزرگسالی هدایت خواهد کرد.

منبع: بخش کتاب و کتابخوانی تبیان؛ فرآوری: رویا فهیم