بنابراین اصل دقت در لباس ملی زنان و مردان کشورمان ما را به این هویت و ملیت می رساند که مخالفت با چنین اصلی مخالفت علنی با هویت ایرانی و اسلامی و ملیت و فرهنگ عمیق و دیرینه ما و از همه مهمتر سرپیچی از قانون دینی و الهی محسوب می شود.

“زن های مومن در جامعه ما سعی کنند قدر زن ایرانی مسلمان را بدانند. ارزش زن اسلامی و مسلمان را بدانید. زنی که در اختلاط و معاشرت با مرد قاطی نمی شود و خود را وسیله ای برای جلب چشم مرد نمی داند زنی که شانش را عزیزتر از این می شمارد که خود را عریان کند و با صورت و موی و بدن خود چشم روندگان را به سمت خویش جلب کند و هوس آنها را اشباع نماید.

زنی که خود را در دامنه قله ای می داند که در اوج آن فاطمه زهرا (سلام الله علیها) بزرگترین زن تاریخ بشر قرار دارد آن زن زن مسلمان ایرانیست.
این زن باید دیگر از این بازیچه های فراهم آمده تمدن غربی و روش های توطئه آمیز آن رو بگرداند و به آن بی اعتنائی کند.”۲۷

۶-مبنای حقوقی و انقلابی حجاب و عفاف

لازم می دانم قبل از اینکه بخواهیم به مسئله تقویت و توسعه حجاب بعد از وقوع انقلاب اسلامی در ایران بپردازیم اشاره ای کوتاه به دو مسئله ای که در طول تاریخ درصدد تضعیف و تزلزل پایه های حجاب و عفاف و ضدیت با فرهنگ اصیل و تاریخی و دینی فرهنگ حجاب در ایران برآمده–که عبارت بودند از کشف حجاب رضاخانی و دیگری گسترش تهاجم ابتذال فرهنگ غربی- داشته باشیم.

۱-توطئه کشف حجاب رضاخانی

این فتنه بس بزرگ و برای جامعه مذهبی ما بسیار سنگین و تحمل ناپذیر و فجیع بود. تاحدی که بسیاری از زنان مومن خود را در خانه محبوس ساختند و حتی عده ای از متدینان از اندوه سکته کردند و برخی از علماء بزرگ آن زمان مثل مرحوم آیت اللّه حاج شیخ عبدالکریم حائری، مرجع تقلید وقت، از غصه آن بیمار شدند.

اما علماء بزرگی همچون آیت الله حاج آقا حسین قمی و مرحوم میرزا محمود خراسانی فرزند آخوند خراسانی (صاب کفایه) و همچنین حضرت امام خمینی (ره) ساکت ننشستند و با آن به مبارزه برخاستند.

اگرچه جو نابسامان و مخوف بود و علماء بزرگی را رژیم دستگیر و زندانی کرد اما آنها بیش از همه امام راحلمان از پای ننشستند و علنی و مخفیانه به مبارزه ادامه داده و به روشنگری پرداختند.

محمد رضا پهلوی نیز که همچون پدر حجاب و دین گرائی زنان جامعه اسلامی ما را مانعی بزرگ برسر راه حکومت ضد دینی خود می دید راه پدر را در مبارزه با حجاب و عفاف زنان پی گرفت اگرچه برخلاف اقدام پدر -که متوسل به زورشده بود- بر آن شد تا به آرامی دروازه های کشور را به روی فرهنگ مبتذل و برهنگی غرب باز کند تا به تعبیر خود به دستور اربابان آمریکائی اش ملت را از فرق سر تا نوک پا فرنگی کند و بدین منظور چادر را از سر زنان ایرانی بردارد. بنابراین لباس ها و مدها و محصولات ضد دینی و ضد فرهنگی اروپا و انگلیس را به طور وسیع وارد کشور کرد.

اگرچه حکومت او که با مشکلات فراوان سیاسی و اقتصادی همراه بود و از طرفی هیچ از پشتوانه مردمی برخوردار نبود آن هم در قبال مخالفت ها و مقاومت های مردمی و تداوم قیام پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ امام خمینی (ره) ضعیف تر از آن بود که بتواند با حجاب زنان محجبه و اصیل ما برخورد کند.

اگرچه در این راستا تاثیرات منفی فراوانی هم بجا گذاشته است. اما بحمد الله با گسترش روحیه انقلابی و قیام های مردمی و سرانجام پیروزی انقلاب اسلامی به سرعت با شکست طرح و نقشه شوم خود مواجه و این بار اصل حکومتش ریشه کن شد.

۲-شیوع فرهنگ مبتذل غربی

دشمنان قسم خورده و تا دندان مسلح ما برای مواجهه با شیوع فرهنگ غنی اسلام و انقلاب برای اجرای نقشه های شوم خود هیچ گاه از پای ننشستند و درست همزمان با آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ناقوس مبارزه با فرهنگ اسلامی را با محوریت تهاجم فرهنگی و گسترش ابتذال و مقابله با پدیده مقدس حجاب و عفاف آن هم به زعم خود برای تهی ساختن درون نظام و حداقل جلوگیری از شیوع فرهنگ دینی در جهان توسط غرب به صدا درآوردند.

اکنون دشمنان دین و حکومت دینی با همه امکانات خود به مبارزه با فرهنگ پوشش و عفاف پرداخته اند تا به قول و خیال خودشان درون نظام را تهی سازند و فساد و ولنگاری را بسان بلاد غرب در بلاد متمدن شرق و از همه مقدم تر ایران اسلامی بگسترانند و به زعم خود از شیوع اسلام و حجاب و عفاف به عنوان عامل فراگیر فرهنگ دینی در سطح دنیا جلوگیری نمایند.

تصویب طرح ممنوعیت حجاب در فرانسه یا برخی دیگر از کشورهای اروپایی و آسیایی چون ترکیه از جمله آن اقدامات بود که نیت شوم استکبار و بیم و عمق وحشت غرب از روند رو به رشد و شیوع حجاب و حضور سبز این فرهنگ پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر جهان به خوبی نشان می دهد.

لاجرم روز به روز بر دامنه این مخالفت ها و فعالیت ها افزود و بیش از هر چیزی رسانه های ضددینی و ابتذالی خود را تقویت و گسترش بخشید.

امروزه بر هیچ خردمندی پوشیده نیست که جبهه کفر و استکبار در نظر دارد بار دیگر از تجربه تاریخی و تلخ اندلس بر ممالک اسلامی، به خصوص جمهوری اسلامی ایران استفاده کند، آن هم با بهره گیری از فن آوری ها، تکنیک های نو و دستگاه های پیشرفته و پیچیده تبلیغاتی. بی گمان برنامه های آنان، از بین بردن حجاب اسلامی و جایگزین ساختن مدها و الگوهای غربیست.

یکی از نظریه پردازان غربی به صراحت می گوید :”برای به شکست کشاندن انقلاب و حکومت اسلامی در ایران، باید از کوتاه کردن مانتوها شروع کنیم.”

رسانه های وسیع خود را در سر تا سر عالم مخصوصا بر بام کشورهای اسلامی به عنوان مبلغ و مروج برهنگی و فساد در پیشبرد فرهنگ شیطانیشان قرار داده و در این راستا از همه هزینه ها و تاکتیک ها و تکنیک ها نیز بهره برده است.

رهبر فرزانه انقلاب در این خصوص می فرماید: این چیزهایی که شما می شنوید درباره مبارزه با دختران محجبه در فرانسه، این ها جرقه هایی است آتش های زیر خاکستر است و از یک کار عظیم پشت پرده خبر می دهد.

با فرهنگ متعالی حجاب از هیچ گونه تصمیم و تلاشی دریغ نورزید. به راستی، دشمنان انقلاب اسلامی در تهاجم به ارزش های مقدس ما می خواهند تقدس زدایی کنند. آن گاه به اهداف شوم خود برسند.

دشمن به این وسیله اگرچه تاثیرات و بار منفی خود را مثل ویروس و میکروب در جوامع اسلامی به بار نشاند اما زهی خیال باطل که اکنون نیز تیرشان در کشور اسلامی ما و بلکه در دنیا به سنگ خورد. و ما بحمد الله امروزه شاهد فراگیری فرهنگ اسلامی حجاب و عفاف در میان زنان مسلمان و حتی غیرمسلمان و بیداری اسلامی در سر تا سر دنیا هستیم.

بحمد الله زنان کشور اسلامی ما چه در زمان جنگ و چه بعد از جنگ با حفظ حجاب و عفاف در کنار مردان در صحنه ها و عرصه های مختلف اجتماعی حضور یافته و به فعالیت و ایفای نقش پردازخته اند اگرچه عده ای از جهال غرب زده حجاب و چادر زنان را مانع فعالیت های اجتماع آنها می دانند.

اما زنان انقلابی میهن ما ثابت کردند که نه تنها حجاب مانع رشد و ترقی آنها در عرصه های مختلف نیست بلکه این طرز تفکر کاملا غلط و غربی را با حضور با حجاب خودشان زیر سوال بردند همچنانکه بانوی دو عالم حضرت زهرا (سلام الله علیها) با همان چادر در امور مهمه اجتماعی و سیاسی وارد عرصه می شدند و به دفاع از حریم ولایت و مبارزه با ظلم می پرداختند…

و اکنون زنان محجبه دنیا با تاسی از بانوی بانوان اسلام حضرت زهرا (سلام الله علیها) و الگوگیری از بانوان ایرانی با همان پوشش اسلامی پا به پای مردان در صحنه های مبارزه با استکبار و دیکتاتورهای دنیا وارد میدان شده اند.

زنان مابه برکت انقلاب اسلامی دیگر فریب دروغ های فریبنده اندیشه های پوشالی غرب از جمله مارکسیستی و فمینیستی که غالبا در جهت سوء استفاده جنسی و به دنبال بهره کشی از آنها در جامعه و بکار کشیدن در مشاغل سخت مردانه با حقوق اندک (که دفاع از حقوق زن) را به دنبال خود یدک می کشد. و دیگر به نقشه های شوم استکبار در جهت بهره جوئی جنسی و تبلیغاتی از زن و جداسازی آنها از خانه و امور ظریف و لطیف و ارزشمند و همسو با طبیعت و طینت خدادادی و ذاتیشان که تربیت فرزند و امور خانه باشد تحت عنوان تساوی زن و مرد و یا زن سالاری فریفته نمی شود.

حجاب زنان ما خاستگاه ملی و هویتی در پرتو دینداری آنها دارد و همچنین چادر به عنوان حجاب برتر غیر از جنبه دینی که باخود دارد همواره یک نماد انقلابی و ملی هم محسوب می شده و ریشه بومی و پشتوانه عزتمندی و اقتدار برای زنان ما و افتخار برای مردان ما در طول تاریخ داشته است… و به واقع امر همین چادر زنان بوده که رزیم شاه را به زانو درآورده است.

اکنون با یک بررسی مقایسه ای می توان با توجه به آثار شوم بی بند و باری ها در غرب که عموما به جهت بی حجابی زنان و مردانشان گسترش یافته بیش از به اهمیت این حکم دینی در اسلام و جامعه اسلامیمان پی ببریم.

مقام معظم رهبری در این باره فرموند:””ما بایستی زن را هم با حجاب نشان بدهیم. هم سرشار از ارزش هایی که اسلام و انقلاب برای او در نظرگرفته است. یعنی نجابت و عفت زن مهمترین مساله آن گوهر عفت زن آن عضو اصلی و رکن سیاسی فعالیت های جامعه بودن آن تاثیر زن در رشد جامعه و رشد مردان آن تاثیر زن در واقعیت های گذشته ما از قبیل انقلاب و جنگ و غیره است”

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ” معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی؛ نویسنده: حجت الاسلام سید محمد ابراهیم حسنی کارشناس معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی