اگر در مکانی فعالیت می‌کنید که به خاطر موقعیت خوبتان بعضی موارد را تحمل می‌کنید این مطلب را بخوانید…

اکنون زمان آن فرا رسیده که به اصلاح و بازیابی زندگی خود بپردازید. پس کار خود را آغاز کنید و به تحمل موارد زیر خاتمه دهید:

۱-افرادی که باعث اُفت و تنزل شما می‌شوند

ارتباط دوستی باید به گونه‌ای باشد که به شما کمک کند، نه این‌ که آسیب برساند. اوقات خود را با افراد خوب و خوش‌رفتار بگذرانید که باهوش، منظم و فعال بوده و با شما هم‌فکر و هم‌عقیده باشند.

۲-محیط کاری یا حرفه‌ای که از آن نفرت دارید

هیچ‌وقت به اجبار شغلی را انتخاب نکنید. بیشتر جست‌وجو کنید حتما شغل و کار مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد. اگر از کار خود لذت برده و به آن علاقه‌مند هستید، در این‌صورت، از انجام آن باز نایستید، زیرا زمانی که فکر و ذهن خود را بر شور و علاقه شدیدتان متمرکز می‌کنید، کارِ سخت، دشوار نخواهد بود.

۳-منفی‌بافی‌های خود

از خودگویی‌های ذهنتان آگاه باشید. همه ما به آرامی و بدون حرف، در ذهنمان با خود صحبت می‌کنیم، اما از آنچه می‌گوییم و یا از چگونگی تاثیر آن بر خود، آگاه نیستیم. به افکار و اندیشه‌های خود گوش کنید و اگر افکاری منفی می‌شنوید، کمی درنگ کرده و افکار مثبت را جایگزین آنها سازید.

۴-ارتباط مبهم و غیرضروری

آنچه را که در نظر دارید و برایتان اهمیت دارد، بیان کنید و آنچه را که بیان می‌کنید، در نظر داشته باشید. صریح و واضح صحبت کنید. موارد نامفهوم را سوال کنید تا همه چیز واضح و روشن شود.

۵-فضای کاری نامنظم

هر گونه بی‌نظمی و به‌هم ریختگی را در فضای کار یا محیط زندگی خود برطرف کنید. برای وسایلی که از آنها استفاده نمی‌کنید، چاره‌ای بیندیشید.

۶-تاخیر در انجام امور

صبح‌ها، ۳۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید تا لازم نباشد مانند یک فرد حواس‌پرت، با عجله به این‌طرف و آن‌طرف، بروید. همان ۳۰ دقیقه به شما کمک خواهد کرد تا از جریمه شدن به دلیل سرعت غیرمجاز، تاخیر داشتن در محل کار و دردسرها و گرفتاری‌های بی‌مورد دیگر اجتناب کنید.

۷-هماهنگ شدن اجباری با افراد دیگر

خودتان را با کسی وفق ندهید. خودتان باشید، زیرا خودتان، تنها فردی است که شما می‌توانید باشید.

۸-داشتن جسمی ناسالم

سلامتی جسمی شما، زندگی شماست، پس نگذارید از دست برود. سالم و صحیح غذا بخورید، ورزش کنید و سالانه یک معاینه پزشکی انجام دهید.

۹-ترس از تغییر زندگی

زندگی، مملو از تغییر و تحول است. هر روز با روز دیگر متفاوت است و هر روز، آغاز و پایانی تازه است. مشتاقانه از آن استقبال کنید و محکم و استوار پیش روید.

۱۰-کار، کار و کار، بدون داشتن تفریح و سرگرمی

هر زمان که می‌توانید برای خود کمی تفریح و سرگرمی و اوقاتی خوش فراهم آورید و از آن لذت ببرید.

۱۱-احساس کمبود در زیبایی بر اثر ملاقات با بعضی افراد یا دیدن تبلیغات مربوط به زیبایی

ظاهر و قیافه خوب، چشم‌ها را به ‌سوی خود جلب می‌کند. خصوصیات و ویژگی‌های فردی، قلب‌ها را به ‌سوی خود می‌کشاند. به بودنِ خود، افتخار کنید. شما قبل از این هم، از زیبایی برخوردار بوده‌اید.

۱۲-نداشتن خواب کافی

یک فکر و ذهن خسته، به‌ ندرت می‌تواند مفید و ثمربخش باشد.

۱۳-انجام کار تکراری

شما حاصل‌ جمع تجربیات زندگی خود هستید، هر چه بیشتر تجربه کنید، به همان نسبت نیز، داستان زندگیتان جالب‌تر می‌شود.

۱۴-حرص و طمعِ شخصی

اجازه ندهید حرص و طمع وجود شما را فراگیرد. حرص و طمع، سرانجام، سعادت و خوشبختی را به همراه خود خواهد برد.

۱۵-قرض و بدهی زیاد

خوب زندگی کنید. اعتدال و میانه‌روی را رعایت کنید. لوازمی را که به آنها نیازی ندارید، خریداری نکنید. همواره آینده‌نگر باشید. یک برنامه برای پس‌انداز داشته باشید و هرگز آن را کنار نگذارید.

۱۶-نداشتن صداقت و راستی

زندگی کردن همراه با صداقت و راستی، باعث آرامش خاطر می‌شود و آرامش خاطر، گران‌بها و ارزشمند است. دورویی و ریاکاری را از خود دور کرده و افراد ریاکار را هم تحمل نکنید.

۱۷-بی‌وفایی

ارتباط دوستیِ صمیمانه، یک پیوند مقدس و کانونی از اعتماد و اطمینان است. اگر هر دو طرف، یک‌دل نباشند، مبارزه برای حفظ این دوستی ارزشی ندارد.

۱۸-عدم احساس امنیت در خانه

اگر در خانه، احساس امنیت نمی‌کنید، در هیچ‌ جای دیگر نیز این احساس را نخواهید داشت. یک کانون خانوادگیِ مهربان در ناحیه‌ای امن بسازید که شما از نامیدنِ آن به عنوان خانه، احساس سربلندی و افتخار کنید.

۱۹-عدم آمادگی برای رویارویی با رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی

زندگی غیرقابل پیش‌بینی است. تفاوت زیادی بین ترس و آمادگی برای مواجه شدن با رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی در زندگی وجود دارد. همیشه برای روبه‌رو شدن با رویدادهای غیرقابل پیش‌بینی آماده باشید.

۲۰-منفعل بودن

یا قصد فعالیت و به ‌دست آوردن فرصت‌های جدید را دارید یا فرد دیگری این کار را خواهد کرد. شما نمی‌توانید با دست روی دست گذاشتن و فکر کردن درباره یک کار، هیچ‌چیز را تغییر دهید یا صورت پیشرفت کنید.

به‌خاطر داشته باشید، شما فقط یک بار زندگی می‌کنید، اما اگر به شیوه‌ای صحیح زندگی کنید، همان یک‌بار زندگی کردن کافی است.

منبع: marcandangel.com