امامزاده ابوالقاسم(ع) واقع در دهستان شال در 35 کيلومتري جنوب شرقي شهرستان خلخال واقع است. فضاي اطراف اين دهستان پر از باغ هاي ميوه و گل مي باشد اهالي دهستان شال از نژاد تات مي باشند و به زبان تاتي صحبت مي کنند.اين امامزاده در محله اي به نام کيسان در بلندي تپه اي، داخل باغ سرسبز و پوشيده از گل و گياه جاي دارد .بناي امامزاده داراي شکل 4 گوش مي باشد. صندوقچه آهني و سبز رنگ مزار در قسمت زيرين گنبد واقع شده است.بر ديواره هاي داخلي فضا قوس هاي پنج او هفت با کاربنديهايي در گوشه هاي آن ديده مي شود. بنا داراي 2 نورگير کوچک مي باشد و ايوان ورودي آن سرپوشيده است. در قسمت ورودي بنا چند قبر مربوط به اهالي روستا وجود دارد.رواق هايي در اطراف بنا وجود دارد که داراي ستون هاي چوبي مي باشد که دور تا دور بنا را احاطه کرده است.اين بنا داراي نماي آجري مي باشد و روي ديواره هاي خارجي آن قوس هاي پنج او هفت تيز کار شده است.

امامزاده شاه محمود(ع) در قسمت مرکزي دهستان شال از توابع بخش کلور شهرستان خلخال در بلندي واقع شده است.ساختمان اين امامزاده نيمه ساخت بود که از سال 81 به همت هيئت امنا و اداره اوقاف با کمک هاي مردم اقدام به بازسازي و تکميل آن نموده است اهالي اين منطقه در مورد تاريخچه بناي امامزاده شاه محمود اطلاعاتي ندارند و نمي دانند که اين امامزاده از نوادگان کدام امام است ولي معتقدند که در اين امامزاده معجزه هايي روي داده است به همين دليل در اين مکان مراسم مذهبي و دعاخواني و احسان و … برگزار مي گردد. ساختمان اصلي اين امامزاده يک بناي خشتي بوده اما بناي کنوني از نوع کبود سيماني مي باشد که نماي قسمتي از بنا آجر 3 سانتي است.در ديواره هاي بنا نورگيرهاي با قوس پنج و هفت به صورت ناقص ديده مي شود. سقف اين بنا از نوع شيرواني و نماي اصلي بنا روبه دهستان است.

امامزاده خضر(ع) در محله سنگ بر دهستان شال قرار دارد. اين امامز اده در جنوبي ترين قسمت دهستان شال واقع شده است که قسمت جنوبي آن مشرف به يک دره مي باشد.بنا به گفته اهالي روستا امامزاده خضر از نوادگان امام موسي کاظم (ع) مي باشد. بناي اصلي اين بنا از نوع خشتي بوده اما بناي کنوني از نوع آجر با اسکلت بتني است که 2 تا 3 سال قدمت دارد. اين بنا به جز ضلع غربي در سه ضلع ديگر خود داراي نورگيرهايي با قوس رومي مي باشد. سقف بنا به صورت شيرواني است که گنبدي فلزي سبز رنگي روي آن قرار دارد. سقف داخلي بنا داراي پوشش چوبي است و ديواره هاي داخلي کاشي کاري شده اند. نماي خارجي بنا از نوع آجري 3 سانتي مي باشد.اين امامزاده داراي حياطي با درختهاي بزرگ گردو مي باشد و اطراف کل بنا را باغات اهالي دهستان احاطه کرده است.ساختمان جديد بقعه به همت هيئت امنا و کمک هاي مالي اهالي و اداره اوقاف بازسازي مي گردد .