زيارتگاه امامزاده شاه عبدالظيم (ع) در روستايي اسکستان بخش شاهرود در شرق شهرستان خلخال قرار دارد . دور تا دور بناي امامزاده را حياط فرا گرفته و بر درب ورودي اصلي حياط يک جفت شاخ بز کوهي از حدود 200 سال پيش در اين مکان وجود دارد  که اهالي بومي اطلاعي در مورد علت وجود اين شاخ ها ندارند . بناي امامزاده ساختمان امامزاده چهار گوش و داراي يک گنبد مي باشد که در سالهای پیش برنگ سبز بوده و امروزه به رنگ بتن دیده میشود داخل بنا با نقاشي هاي  مذهبي و تصاویری از امامان و بزرگان دین مزين شده است .افراد حاجتمند  گوشه ي لباس خود را بر آستانه درب ورودي ميخ مي زدند و به اين ترتيب به امامزاده توصل مي جستند.

طرح اين بنا به شکل مربع مستطيل و با گنبد مخروطي شکل با بدنه سيماني  و درب هاي چوبي و به ارتفاع تقريبا 3 متر احداث شده است که قدمت اين بنا 60 تا 70 سال مي باشد. در ضلع جنوبي اين بنا سه درب چوبي قرار دارد وهيچگونه نورگيري ديگري وجود ندارد. داخل اين امامزاده با نماي گچ اندود و پوشش سقف چوبي مي باشد و نقاشي هاي مذهبي بر روي ديوارها و جداره هاي داخلي  گنبد انجام شده است.

به گفته اهالي روستا مراسم مذهبي زيادي در روزهاي خاص در اين مکان بر پا مي شود . در جوار اين امامزاده يک بناي خشتي قديمي براي مراسم مذهبي روضه خواني زنانه نيز قرار دارد.

در ایام محرم و بخصوص در روز نهم عزاداران حسینی در داخل صحن این امام زاده به عزاداری میپردازند و رسم زیبای سوال و جواب بوسیله خانواده محترم حیدری نیز در اینجا انجام میشود.دسته سپس بسمت شمال روستا و بعد از آن بطرف آرامستان اصلی روستا (سره گیلی سینه) میرود.