در دهستان قره سو و در بخش مشگين شرقى و در 22 کيلومترى شرق شهرستان مشگين شهر واقع گشته است. اين روستا از شمال به جاده اصلى و ترانزيتى مشگين – اردبيل ، از جنوب به روستاى اُنار و على آباد محدود مى شود.

دهستان فخر آباد به دليل همجوارى با روستاى ارجق که بنا به قول حمدالله مستوفى در قرنهاى هفتم و هشتم هـ.ق بصورت يک قصبه بوده وداراى اهميت بوده است.

مقبره سيد سليمان داراى گنبد و مسجد است که به سال 1243 هـ.ق مطابق آنچه که بر روى آجرهاى بنا نوشته شده است و با توجه به شيوه معمارى و روايت معيرين در زمان قاجاريه ساخته شده است ولى بناى اوليه مقبره در دوران صفويان که در آن زمان مشگين و نواحى آن در نهايت آبادانى و پيشرفت بودند بنيان نهاده شده و در واقع در زمان قاجاريان مرمت شده و به شکل فعلى در آمده است، آثار درب ورودى و ايوان طاق که با خشت خام و گل ساخته شده است در ضلع غربى و شمالى محوطه مقبره کاملا مشهود است و حاکى از عظمت و شکوه خاص اين مکان مقدس قبل از دوران قاجاريه بوده است. صحن حرم و اطراف آن آرامگاه خانواده سادات مقبره سران و بزرگان قوم و قبيله طوايف مغان و اطراف به ويژه شهداى جنگ ايران و عراق در دوران معاصر است.

براساس آخرين تحقيقات انجام شده توسط يک موسسه فرهنگى در خراسان سيد سليمان فرزند بلافصل امام موسى کاظم مى باشد که در ابتدا در بلخ سکونت داشته و پس از تسلط بنى اميه بر مشاغل مالى و اجتماعى شيراز به آنجا مهاجرت کرده و بعدا به جهت شهادت پسر عمويش به نام عباس در آذربايجان و زيارت مرقد او عازم اين ديار شده و بنا به خواهش اهالى در همين جا ماندگار مى شود. از تاريخ وفات وى هيچ اطلاع دقيقى در دست نيست اما احتمال مى رود که در اواخر نيمه اول قرن پنجم وفات يافته است.

ساختمان بنا واقع در ميدان اصلى روستا در بخش شمال و شمال شرقى زمينى به مساحت 76/1926 متر مربع واقع شده است. پلان کنونى متشکل از دو بخش قديمى و نوساز است، که درسالهاى گذشته به دليل ازدياد زائرين و مسافران اقدام به احداث اين بخش نموده اند. گنبد خانه در بخش غربى شبستان قديمى واقع شده که مدفن امامزاده مى باشد. پلان اين بخش هشت گوش و داراى يک ورودى در قسمت غربى شبستان شرقى گنبد خانه مى باشد، گنبد خانه داراى 4 نور گير در پاى گنبد مى باشد.

در حال حاضر اين بنا به عنوان يک مکان مذهبى داراى زائرين زيادى مخصوصا در ايام خاص مى باشد مالکيت اين بنا در حال حاضر در دست اداره اوقاف مى باشد. طرح جامع مرمت و باز سازى امامزاده توسط اداره کل اوقاف استان اردبيل در دست تهيه است .

شايان ذکر است که دراين مقبره تعدادى ظروف بسيار قديمى منحصر به فرد و چندين کتاب خطى نفيس نگهدارى مى شود که مى توان به نسخه هاى دست نويس شاهنامه فردوسى اشاره نمود.