یک بانوی لهستانی مسیحی به نام «آنا مالگورزاتا»  چهارشنبه ۹ مهرماه ـ طی مراسمی در حرم مطهر حضرت امام رضا(علیه‌السلام) به دین اسلام مشرف شد.
در این مراسم که به همت مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد، درباره اصول دین، نحوه گفتن شهادتین و ورود به مذهب تشیع به این بانوی لهستانی توضیحاتی ارائه شد و این بانو با گفتن شهادتین، اسلام را به عنوان دین اصلی خود پذیرفت.
این بانوی لهستانی درباره انگیزه خود برای تشرف به دین اسلام گفت: با تحقیقاتی که در زمینه این دین آسمانی انجام دادم، دریافتم که فرصتهای بسیار در این دین برای نزدیک شدن به خدا وجود دارد. وی عامل آشنایی خود با دین اسلام را فردی پاکستانی الاصل شیعه ذکر کرد و گفت: قرار است با این جوان پاکستانی الاصل مسلمان که خانواده‌اش ساکن ایران هستند، ازدواج کنم.
وی درباره زیارت حرم مطهر رضوی گفت: وقتی وارد حرم حضرت امام رضا(علیه‌السلام) شدم خلوص و یکرنگی این فضای معنوی، مرا مجذوب خود کرد.
مالگورزاتا اظهار کرد: گویی در حرم حضرت امام رضا(علیه‌السلام) زندگی جاری است، برخلاف کشورهای غربی و اروپایی که مملو از ساختمانهای رنگارنگ و جاذبه‌های مادی است اما انسان احساس آرامش و امنیت ندارد.
وی گفت: کلیسا فضای خشکی دارد که حتی کودکان هم باید به طور رسمی بنشینند و مراسم را نظاره کنند اما با مشاهده مردم در این فضای روحانی و مقدس هیچ کس معذب نیست و کودکان با شادمانی رفت و آمد می‌کنند و از این فضا لذت می‌برند.
در پایان این مراسم از سوی مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، هدایای فرهنگی شامل، کتابهای آشنایی با دین اسلام و اصول اعتقادات و ماکت دست خط حضرت امام رضا(علیه‌السلام) به این بانوی تازه مسلمان شده اهدا شد.

منبع:ایرنا